Kombinezon zamiast sukienki

Co byś ubrała na eleganckie spotkanie, jeśli na wybór stroju masz tylko 10 minut i zdecydowanie nie chcesz tracić cennego czasu na prasowanie lub dobór bluzki do spódnicy?

Wbrew pozorom takie decyzje nie są łatwe, bo zawsze, gdy się spieszymy okazuje się, że ulubioną spódnicę oddałaś do pralni, a nowa bluzka pasuje tylko do spodni, które akurat nie nadają się na tę konkretną okazję. Tylko kobieta to zrozumie.

Witold Zechenter pisał, że (…) „ aby być szczęśliwym z kobietą trzeba ją bardzo kochać i nie próbować zrozumieć”. Zgadzacie się z takim poglądem?

Wracając do naszego dylematu, zaczynamy się wtedy stresować i pod wpływem presji czasu wybieramy na oślep cokolwiek, w nadziei, że jakoś to będzie?

Nie, jeśli zastosujesz moją strategię.

W Twojej szafie nie powinno zabraknąć tak genialnego stroju jakim jest kombinezon. Uwielbiam takie proste i wygodne rozwiązania, które w szybki sposób mogą stworzyć stylizację na co dzień lub na wielkie wyjścia. Wszystko zależy z jakimi dodatkami go połączysz.

Taki strój ma też ciekawą historię, bo na początku XX wieku był on po prostu męskim strojem roboczym, później zaczęły go również ubierać kobiety pracujące w fabrykach. Po II wojnie światowej przejął funkcję stroju sportowego.

Dopiero dzięki rewolucyjnym projektom Coco Chanel zyskał swoją popularność jako wygodny i elegancki strój kobiecy. Coco projektowała swoje stroje dla aktywnych kobiet, które chciały czuć się wygodnie i kobieco.  Mówiła, ze „najtrudniejsza część jej pracy polega na tym, by pozwolić kobiecie poczuć się wolną. Nie zmuszać jej do wkładania maski, ani uginania się pod wymogami stroju”. Stał się idealną alternatywą dla sukienek. W latach 60-tych i 70-tych nosiły go takie gwiazdy jak Gina Lollobrigida, Diana Ross, ABBA

Dziś kombinezon możesz założyć na każdą okazję, modne są w wersji glamour na wielkie wyjścia, plażowe, sportowe lub casualowe, które możesz ubrać na co dzień. Ja pokochałam ten strój i mam go we wszystkich wersjach. Jest to niezwykle funkcjonalny i wygodny wybór podkreślający wcięcie w talii i zgrabne nogi.

Na rozdaniu Telekamer 2016 wybrały go Martyna Wojciechowska (projekt SI-MI) , na rozdaniu Orłów- Polskich Nagród Filmowych 2016 – Magdalena Cielecka (projekt Bohoboco), podczas prezentacji ramówki Polsatu wiosna 2016 – Małgorzata Socha (projekt La Mania). Na gali iHeart Radio Music Awadrs 2016 jako alternatywę dla sukienki wybrały go: Taylor Swift w sexownym cekinowym projekcie Saint Laurent oraz Selena Gomez w projekcie Mugler.

A który Ty wybierzesz?

DSC_9474 DSC_9487 DSC_9481 DSC_9461 kopia DSC_9479

/photo by Michał Szumiński/

KOMBINEZON/JUMPSUIT – ZARA

TOREBKA/BAG – KAZAR

BUTY/ HIGH HEELS  – PRIMA MODA

BRANSOLETKA/ BRACELET – SWAROVSKI

NASZYJNIK/NECKLACE – MADE BY ME 🙂

 

Share This: